Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

XIV Oddział Pediatryczny - Pulmonologii i Alergologii

Lekarz Kierujący Oddziałem: dr n. med. Danuta Sidor

Pielęgniarka Oddziałowa: Krystyna Szych

Kontakt

  • Sekretariat oddziału: 71/ 39 25 302
  • Lekarz Kierujący Oddziałem: 71/ 39 25 303
  • Dyżurka lekarska: 71/ 39 25 301
  • Pielęgniarka Oddziałowa: 71/ 39 25 398
  • Dyżurka pielęgniarska: 71/ 39 25 300

 


Działalność oddziału

Oddział pulmonologii i alergologii dla dzieci to 12 sal, w tym 8 sal dla niemowląt. Oddział zajmuje się głównie diagnostyką, leczeniem oraz rehabilitacją ostrych i przewlekłych chorób układu oddechowego u dzieci od 2-go miesiąca do 18 roku życia, o różnym pochodzeniu: wywołanych przez infekcje i stany zapalne dróg oddechowych, alergie, wady wrodzone, zaburzenia metaboliczne lub immunologiczne. Prowadzi również szkolenia pacjentów i ich opiekunów z zakresu aerozoloterapii oraz rehabilitacji oddechowej.

Oddział pozostaje w ścisłej współpracy z pracownią: bronchoskopową, badań czynnościowych płuc, diagnostyki alergologicznej.

W ramach umowy z NFZ w zakresie terapeutycznych programów lekowych oddział realizuje program leczenia przewlekłych zakażeń płuc u pacjentów z mukowiscydozą.

Oferta oddziału poszerzona jest dodatkowo o diagnostykę i leczenie schorzeń przewodu pokarmowego (wykonujemy badania endoskopowe w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym).

Oddział zajmuje się również leczeniem chorób z zakresu pediatrii ogólnej.

 


Lokalizacja oddziału

Budynek A3, II piętro

 

plan obiektu

 

Banery/Logo