Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

XV Oddział Pediatryczny – Pododdział Neurologii

Lekarz Kierujący Oddziałem: dr n. med. Leszek Kotecki

p.o. Kierownika Pododdziału Neurologii: lek. med. Lucyna Benben

Pielęgniarka Oddziałowa: lic. Małgorzata Jaroszewska

 

 

Kontakt

  • Sekretariat oddziału: 71/ 39 25 375
  • Lekarz Kierujący Oddziałem: 71/ 39 25 376
  • Dyżurka lekarska: 71/ 39 25 371
  • Pielęgniarka Oddziałowa: 71/ 39 25 374
  • Dyżurka pielęgniarska: 71/ 39 25 378

 


Działalność oddziału

Ten pododdział specjalizuje się w leczeniu zaburzeń neurologicznych u dzieci od urodzenia do 18 roku życia.

Tu diagnozowane i leczone są takie choroby jak: padaczka, zespół Guillaina-Barrego (określany także jako zapalenie wielokorzeniowe-nerwowe, zakaźno- toksyczne zapalenie wielokorzeniowe, polineuropatię zapalną lub ostrą zapalną poliradikuloneuropatię demielinizacyjną), zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu. Oddział prowadzi także diagnostykę bólów głowy i omdleń.

Na oddziale wykonuje się badania EEG w czuwaniu i we śnie, co pozwala na diagnozowanie wszelkiego rodzaju zaburzeń napadowych. Istnieje również możliwość diagnostyki i terapii zaburzeń rozwoju psychoruchowego metodą Vojty oraz leczenie preparatem Dysport (Botox) - kompleks oczyszczanej neurotoksyny, toksyny botulinowej typu A, który stanowi nową alternatywę leczniczą w spastyczności kończyn dolnych i górnych, działając odwracalnie na wybrane mięśnie.

 


Lokalizacja oddziału

Budynek A3, II piętro

 

plan obiektu

 

Banery/Logo