Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Profilaktyka raka jelita grubego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego kolejnym punktem na mapie Dolnego Śląska promującym profilaktykę raka jelita grubego!

hasło promocyjne: jeden test - wiele lat życia; odbierz bezpłatny test do badania w kierunku raka jelita grubego

Bezpłatne testy na krew utajoną w kale

  • Bezpłatne testy na krew utajoną są już dostępne. Testy można odebrać w Punkcie Informacyjnym przy Izbie Przyjęć dla Dzieci, który jest zlokalizowany w budynku A3.
    Punkt Informacyjny działa całodobowo.
  • Badanie wykonuje się samodzielnie w domu. Próbkę należy zwrócić wraz z wypełnioną ankietą. Próbka następnie trafia do Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, gdzie zostaje poddana analizie.

Profilaktyka

Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, obok napis: zachęcam do korzystania z bezpłatnych testów do badania w kierunku raka jelita grubego

 

Testy na krew utajoną w kale pozwalają szybko i bezboleśnie wykonać badanie, dzięki któremu zyskujemy informację o ewentualnych zmianach w obrębie jelita grubego. Testy są pierwszym etapem w diagnostyce raka jelita grubego. Jeśli dadzą wynik pozytywny, trafiamy na kolejne badanie, już bardziej precyzyjne, jakim jest kolonoskopia. Dla wielu pacjentów pozytywny wynik testu jest impulsem i motywacją do wykonania tego badania.

Kto może skorzystać z testu?

  • Osoby w wieku 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego.
  • Osoby w wieku 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnie, u którego rozpoznano raka jelita grubego.
  • Osoby w wieku 25 – 49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną.


Lokalizacja 

Budynek A3, parter - Punkt Informacyjny

 

plan obiektu

 

Banery/Logo