Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje dla Ozdrowieńców

Informator dla pacjentów na temat samodzielnej rehabilitacji po przebyciu COVID-19

Broszura "Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19” przedstawia podstawowe ćwiczenia oraz porady dla osób dorosłych, które doświadczyły poważnego pogorszenia stanu zdrowia i zostały przyjęte do szpitala z rozpoznaniem infekcji COVID-19. Zebrane w niej informacje mają wspomóc samodzielny powrót do pełnej sprawności, a także uczulić na niepokojące, nawracające objawy.

Kliknij w obrazek, aby przejść do strony z informatorem w formacie PDF

 

 

 

 

 

 

 

Ćwiczenia oddechowe w trakcie oraz po przebyciu COVID-19

Lekarze i rehabilitanci podkreślają, że proste ćwiczenia oddechowe, które można wykonywać samodzielnie w domu są kluczowe do odzyskania sprawności i poprawy wydolności płuc. Częstymi problemami towarzyszącymi chorobie COVID-19 są duszności, kaszel oraz bóle klatki piersiowej.

Film instruktażowy przedstawia ćwiczenia, które warto znać i stosować, aby złagodzić dolegliwości i odzyskać kontrolę nad oddechem.
Spot został nakręcony z udziałem specjalistów ze Szpitala im. dra Sokołowskiego w Wałbrzychu. 

Kliknij w link poniżej, aby przejść do strony z filmem:
Link do strony z filmem instruktażowym

 

 

Banery/Logo