Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Pracownia polisomnografii - bezdechu sennego

O Pracowni

Pracownia Polisomnografii zajmuje się diagnostyką zaburzeń snu (głównie diagnostyką bezdechów sennych, parasomnii) oraz ich leczeniem.

W pracowni wykonywane jest badanie snu, czyli badanie polisomnografii (PSG) w warunkach szpitalnych.

Ponadto w przypadku potwierdzenia bezdechu sennego, po kwalifikacji, pracownia zajmuje się także leczeniem za pomocą urządzenia CPAP – pacjenci są wówczas ponownie przyjmowani na Oddział (z nowym skierowaniem do szpitala) celem próby leczenia w nocy (dobór urządzenia, maski, itd.).

Dodatkowo u pacjentów leczonych CPAPem prowadzone są regularne kontrole postępów leczenia.

Rejestracja

Telefonicznie pod nr tel. kom. 504 987 923 (lub 71/ 39 25 329) - czynna we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 14:00 do 17:00.

Skierowanie i przyjęcie

Pracownia funkcjonuje w ramach VI Oddziału Chorób Wewnętrznych, Reumatologii i Geriatrii, w związku z czym przyjęcia odbywają się tylko ze skierowaniem do szpitala na oddział chorób wewnętrznych.

Przyjęcie do oddziału:  w wyznaczonym dniu pacjent zgłasza się ok. godz. 10:00 rano do budynku A1, parter główne wejście, pokój nr 1 przyjęć planowych.

W przypadku diagnostyki i próby leczenia CPAP pacjent powinien mieć przy sobie swoje leki, dokumentację medyczną oraz przybory do spania. Pacjent przyjmowany jest do Szpitala na Oddział, gdzie następnie śpi całą noc podłączony do aparatury (PSG lub CPAP). Na drugi dzień pacjent jest wypisywany do domu.

Pacjenci już leczeni za pomocą urządzenia CPAP, na kontrolę zgłaszają się do Szpitala na pobyt jednodniowy (bez konieczności spania). Potrzebne jest nowe skierowanie na oddział chorób wewnętrznych. Pacjenci przychodzą z całym swoim urządzeniem.

 

Zapraszamy!

 

 

 

Banery/Logo