Podziękowania

28 lutego 2024 r. PODZIĘKOWANIE

Szanowni Państwo,

W lutym 2024 r. byłam hospitalizowana na VII Oddziale Gastroenterologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej 5. Lekarzem prowadzącym była Pani Doktor Anna Gagatek - cudowna, empatyczna, jednocześnie bardzo merytoryczna lekarz. Nigdy dotąd nie czułam się w szpitalu tak zaopiekowana, zarówno ze strony lekarzy jak i zespołu pielęgniarek, mimo obiegowej opinii, że "emerytów już się nie leczy".
Ordynatorowi Oddziału dr. nauk med. Konradowi Leśniakowskiemu życzę jak najwięcej takich lekarzy, szanujących pacjenta, jego zdrowie i życie.

Wdzięczna pacjentka
Danuta O.

 


12 stycznia 2024 r.

Dziękuję całemu personelowi oddziału wewnętrznego X za pełną profesjonalizmu pomoc w doprowadzeniu nas do zdrowia w atmosferze ciepła, troski, krzepiącego uśmiechu. Mimo trudnej pracy i zabiegania, potrafią zatrzymać się przy pacjencie, by dodać otuchy, tym samym wzbudzić nadzieję i chęć walki z chorobą.

Wdzięczna pacjentka.

 


grudzień 2023 r.

Byłam pacjentką szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu w listopadzie. Co mogę powiedzieć o opiece nad pacjentem: otóż jest na bardzo wysokim poziomie ze strony medycznej, pielęgniarskiej i pań, które opiekują się chorymi.
Załoga jest bardzo uprzejma i czuła w stosunku do pacjenta, są bardzo pomocni w każdym czasie dnia i nocy.
Wyrażam ze strony swojej bardzo dużą wdzięczność. Bardzo, ale to bardzo dziękuję z całego serca i nigdy im tego nie zapomnę.
Należy się całej załodze bardzo duże uznanie.

Bardzo wdzięczna pacjentka.

Bardzo, ale to bardzo dziękuję! 

 


29 listopada 2023 r. Podziękowania na Oddział X Chorób Wewnętrznych:

Bardzo pięknie Wam wszystkim DZIĘKUJĘ za wspaniałą opiekę i cierpliwość, życzę wszystkiego co najlepsze.

Jesteście wspaniałe i cudowne.

M.K. 

 


16 października 2023 r. - Podziękowanie

Szanowni Państwo,

chcę serdecznie podziękować za wspaniałą opiekę w Szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Przez kilka dni byłam hospitalizowana na oddziale wewnętrznym szpitala, gdzie miałam z powodu choroby robione niezbędne badania. Trafiłam pod bezpośrednią opiekę Pana Doktora Marcina Wasilewskiego, który jest wspaniałym lekarzem, pełnym empatii i ciepła w stosunku do pacjentów. To znakomity lekarz, powinien być stawiany jako przykład.

Chcę tą drogą podziękować absolutnie całemu personelowi VI Oddziału Chorób Wewnętrznych, Reumatologii i Geriatrii. Rzadko spotyka się tak oddany chorym zespół ludzi, zarówno lekarzy, pielęgniarek, opiekunek, salowych czy nawet Pań, które przynoszą posiłki, albo Panów, którzy przewożą ciężko chorych na badania.

Dziękuję.

Z poważaniem

Anna

 


12 października 2023 r. - List Pochwalny Oddział XVI oraz XVIII

Szanowny Panie Dyrektorze,

w czerwcu oraz lipcu 2023 roku mój syn Stanisław był trzykrotnie hospitalizowany w Państwa szpitalu na oddziale XVIII Neonatologii. Chciałabym wyrazić słowa mojego najwyższego uznania dla opieki jaką moje dziecko zostało otoczone. Personel oddziału jest profesjonalny, życzliwy i troskliwy.

Składam podziękowania za wspaniałą opiekę pani doktor Marcie Berghausen - Mazur oraz pani doktor Halinie Saj.

Lekarze oraz panie położne sprawiły, że chociaż nasze pobyty były związane z chorobą mojego dziecka, wspominam bardzo pozytywnie.

W dniach 10.09 -02.10.2023 mój syn był pacjentem XVI Oddziału Immunologii Klinicznej i Pediatrii. Chciałabym podkreślić najwyższy poziom opieki nad dzieckiem. Personel jest nadzwyczaj empatyczny, profesjonalny i solidny. Jako mama jestem szczęśliwa, że moje dziecko znalazło się pod opieką tak wspaniałych ludzi.

Wyrazy uznania należą się pani doktor Annie Kuraszewicz oraz pani doktor Joannie Sado za ich wspaniałą opiekę, wsparcie oraz profesjonalizm, a także dla wszystkich Pań pielęgniarek, które - oprócz wykonywania rzetelnie swoich obowiązków podczas całego pobytu - były nieocenionym wsparciem dla mnie jako mamy poważnie chorego dziecka.

Gratuluję takiego personelu i mam nadzieję, że ich trud i serce oddane w pracę jest zauważany i doceniany.

Jedynym mankamentem jest brak klimatyzacji na oddziale XVI, trzymam kciuki, aby wkrótce się to zmieniło, zwiększy to komfort pobytu hospitalizowanych dzieci oraz ich rodziców.

Z wyrazami szacunku

Alicja


20 sierpnia 2023 r. - PODZIĘKOWANIE

Szanowny Panie Dyrektorze,

chciałabym za Pana pośrednictwem serdecznie podziękować personelowi szpitala za wielką życzliwość i wspaniałe podejście do pacjenta.

W dniu 17.07.2023 r. zostałam przywieziona do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Wiele osób się mną fachowo zajmowało, więc trudno mi było je zapamiętać. Kartę informacyjną z Izby Przyjęć wypisał mi lekarz Pan Mikołaj Święchowicz. Dzięki bardzo życzliwemu podejściu Pana doktora i rzetelnej opiece nad zestresowaną pacjentką, Pani neurolog oraz przemiłym i bardzo profesjonalnym Paniom pielęgniarkom powoli doszłam do siebie, za co jestem bardzo wdzięczna.

Piszę do Pana Dyrektora, ponieważ uważam, że zachowanie personelu SOR było ponad przeciętną obsługę w szpitalach. Ma Pan wspaniałych pracowników, którzy obdarzyli pacjenta ciepłem, życzliwością, zrozumieniem i prawdziwą chęcią pomocy.

Bardzo chciałabym, aby moje słowa dotarły do osób, które wtedy były na dyżurze. Przysłowie mówi się, że gdy czyni się dobro to ono do tej osoby wraca. Wierzę, że tak będzie i z całego serca tego życzę pracownikom SOR.

Z poważaniem

Elżbieta 

 


14 sierpnia 2023 r.Podziękowanie

Pragniemy złożyć płynące z serca wyrazy wdzięczności dla całego zespołu XVII Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci pod kierownictwem Ordynator Bożeny Głowskiej za uratowanie życia naszej córce Magdalenie. Przez cały pobyt naszej córki w szpitalu czuliśmy ogromne zaangażowanie i wysiłek całego personelu. To utwierdzało nas w przekonaniu, że mimo bardzo ciężkiego stanu zdrowia, nasza córka jest pod opieką najlepszych specjalistów. Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do lekarzy: Ordynator Bożeny Głowskiej, Grzegorza Rajcy, Anny Starczewskiej, Łukasza Zygmunta, Joanny Sado oraz Pani Oleny.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować za szczególną opiekę lek. Magdaleny Urbanik-Piszczek z XIV Oddziału Pediatrycznego - Alergologii i Pulmonologii w trakcie kontynuacji leczenia szpitalnego.

W tym szczególnie trudnym dla nas momencie życia, mogliśmy spotkać tak wspaniałych ludzi za co dozgonnie dziękujemy.

Ewelina i Piotr

"Czasem światło w nas bliskie jest wygaśnięcia, lecz rozpala się na nowo dzięki przeżyciu wywołanemu przez jakiegoś człowieka. Powinniśmy z głęboką wdzięcznością pamiętać o tych, którzy wzniecili w nas płomienie."
                                                                                     Albert Schweitzer

 


 

29 czerwca 2023 r.

PODZIĘKOWANIE

Szanowna Dyrekcja WSS im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

Pragnę na ręce Państwa złożyć gorące podziękowanie dla personelu pielęgniarskiego oddziału IX – chorób wewnętrznych. Kieruję gorące słowa uznania za sprawną organizację, serdeczność, wysoką kulturę osobistą. Pragnę przekazać wyrazy najgłębszego szacunku za pełen profesjonalizm i postawę zawodową całego personelu pielęgniarskiego.

Przebywałam na oddziale już kilkukrotnie i za każdym razem jestem bardzo zadowolona z opieki, czuję się bezpieczna, zaopiekowana, niczego mi nie brakowało. Panie pielęgniarki witały się z uśmiechem na twarzy, wykazywały się dużą cierpliwością, empatią, umiejętnością.

Z wyrazami szacunku,

pacjentka Jadwiga

 


21 czerwca 2023 r.

Proszę o docenienie wspaniałego personelu na zmianie w dniu 20.06.2023 godzina ok. 21:00

Oddział pediatryczny na 6+, poczułam się jak w prywatnym szpitalu!

Zacznę od wejścia do szpitala. Oczekiwania od lekarzy mieliśmy tylko jedne: Proszę dobrze przebadać naszą córkę, ponieważ towarzyszą jej nietypowe objawy.

Przemiła Pani na rejestracji, przyjęła nas z uśmiechem. Zaprowadziła na poczekalnię, tam musieliśmy poczekać na swoją kolej, bo pierwszeństwo miało dziecko z karetki. Dobrze - nie ma problemu.

Dotarliśmy do pani dr, w gabinecie były jeszcze dwie panie pielęgniarki - super! Baaaardzo cieplutko nas przyjęły. Zagadywały córeczkę, pytały i radziły wszystko ze szczególnym zrozumieniem. Przecież choroba dziecka jest baaaardzo stresująca dla rodzica.

Wszystkie kobiety pomagały nie dlatego, że musiały i to ich praca. Wykonały to z sercem.

Bardzo dziękuję za otrzymana pomoc.

Jeżeli się zastanawiacie czy szpital z oddziałem pediatrycznym przy ul. Koszarowej to dobry i bezpieczny wybór dla Waszego dziecka, to bez zastanowienia powiem TAK.

Monika

 


1 czerwca 2023 r.

Szanowny Panie Dyrektorze,

chciałabym złożyć najserdeczniejsze słowa uznania i podziękowania za nieocenioną opiekę, jaką Pana lekarze i pielęgniarki z XI Oddziału Pediatrycznego okazali mojemu dziecku podczas jego pobytu w szpitalu. Ich empatia, profesjonalizm i "ludzkie" podejście do pacjentów stanowiły niezastąpione wsparcie dla nas w tym trudnym czasie.

Od momentu, gdy trafiliśmy do tego szpitala, czuliśmy się otoczeni troskliwością i życzliwością ze strony całego zespołu medycznego. Zaangażowanie i oddanie w pracy było widoczne na każdym kroku, dając mi pewność, że moje dziecko jest w najlepszych rękach.

Niezależnie od tego, czy były to wizyty lekarzy na oddziale, konsultacje, badania czy niezliczone godziny spędzone przy moim dziecku, zawsze mogłam liczyć na Ich wiedzę, umiejętności i życzliwość. Wszystkie pytania i obawy, które miałam, były starannie wyjaśniane, a każdy etap leczenia był jasny i zrozumiały.

Nie tylko kompetencje medyczne zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Empatia i zrozumienie dla emocji, które towarzyszą rodzicom i pacjentom w takiej sytuacji, są nieocenione. Zawsze starali się stworzyć przyjazną i pocieszającą atmosferę, która pomagała nam przetrwać trudne chwile. Ich ciepłe słowa, uśmiechy i gesty dobroci sprawiły, że czuliśmy się bezpieczni i docenieni.

Szczególne podziękowania na Pana ręce pragnę złożyć całemu zespołowi pielęgniarek, które były naszymi aniołami stróżami w codziennej opiece nad dzieckiem. Ich troska, czułość i profesjonalizm sprawiały, że każdy dzień w szpitalu stawał się łatwiejszy do zniesienia. Ich nieustanne wsparcie okazywane nam, jak i dziecku, było bezcenne.

Dzięki Wam, drogi zespole medyczny, mieliśmy pewność, że nasze dziecko otrzymuje najlepszą możliwą opiekę. Wasza praca i poświęcenie napawają mnie ogromnym szacunkiem i wdzięcznością. Nie da się przecenić roli, jaką odegraliście w naszym życiu.

Życzę Wam dalszych sukcesów i spełnienia w Waszych zawodach. Wasze oddanie dla pacjentów, empatia i profesjonalizm stanowią wzór dla całej społeczności medycznej. Dziękuję Wam za wszystko, co zrobiliście dla mojego dziecka i dla nas jako rodziny.

Z najszczerszymi życzeniami

Joanna

 


31 maja 2023 r.

X Oddział Chorób Wewnętrznych 

Chciałam pochwalić personel medyczny i opiekuńczy za bardzo dobra opiekę. Jest super.

Opinię tą wyrażam w imieniu pacjentek leżących na mojej sali.

Buziaczki i dużo zdrowia życzymy wszystkim Panią za opiekę.

Ewa

 


10 maja 2023 r.

Dzień dobry,

chciałabym serdecznie podziękować personelowi z Oddziału XIV za opiekę nad moim synem Rafałem. Dziękujemy za profesjonalizm lekarza dyżurnego oraz lekarki prowadzącej lek. Manastyrskiej, za szukanie przyczyny złego samopoczucia syna, za troskliwą opiekę Wszystkich Pań Pielęgniarek i bezbolesne badania, za ciepłe słowa ze strony personelu technicznego.

Dziękujemy

mama Agnieszka z Rafałem

 


10 maja 2023 r.

Leżałem na oddziale 2 zakaźnym chcę pochwalić panią opiekunkę Marlenę i Balbinę dwa anioły kochające pacjentów życzliwe i wrażliwe.

Mateusz

 


30 marca 2023 r.

Witam,

piszę w imieniu mojej mamy Grażyny, która przebywała w szpitalu przy ulicy Koszarowej w celu diagnostyki chorób wątroby na oddziale zakaźnym. Chciałybyśmy podziękować doktorowi ordynatorowi Madejowi oraz całemu personelowi z Oddziału Chorób Zakaźnych za profesjonalną opiekę, pełne wsparcie oraz wszystkie dokładnie przeprowadzone badania.

Z poważaniem

Natalia

 


28 luty 2023 r.

Dzień dobry,

Wiadomość chciałabym skierować do Dyrektora Szpitala/ osoby nadzorującej rejestrację w poradni zakaźnej. Dzisiaj po raz kolejny towarzyszyłam Teściowi w poradni zakaźnej znajdującej się przy szpitalu ul. Koszarowa.

Pragnę bardzo, bardzo podziękować/pogratulować Pań znajdujących się tam w rejestracji. To cudowny zespół. Z chorobą Teścia borykamy się od stycznia w poradni byliśmy już kilkukrotnie, Panie ZAWSZE są uśmiechnięte, pomocne! Mimo problemów jakie czasem napotykamy, one ZAWSZE próbują pomóc. Nie ważne czy to zwykły brak maseczki, czy zagubienie w chorobie i brak jakiś danych które powinniśmy posiadać, one wszystko spokojnie tłumaczą i pomagają!

Nigdy nie widziałam żeby ktoś tak uprzejmie upominał kogoś o braku maseczki! Aż chce się ją założyć :)

Ze względu na onkologicznie chorych Rodziców, Babcie, Teścia w szpitalach spędzam naprawdę dużo czasu i zespoły tam pracujące na różnym szczeblu są różne. Ale rejestracja w poradni zakaźnej jest naprawdę godnym zespołem do naśladowania.

Stojąc na korytarzu czy w kolejce za innymi Pacjentami czasem nie da się nie słyszeć co Pacjent do nich mówi. Zdarzają się Pacjenci, którzy przychodzą z agresywnym nastawieniem, a One kilkukrotnie 'udobruchały' takich Pacjentów. Panie mają jakieś anielskie/uspokajające działanie.

Naprawdę polecam, aby ten zespół szkolił inne zespoły. A na pewno należy im się premia oraz SZACUNEK!

Jeśli Dyrektor szpitala nie był w tej rejestracji polecam się tam wybrać!

Chylę czoła dla Pań, bo praca z ludźmi, a szczególnie z chorymi, kiedy wali im się świat jest trudna! A One stają na wysokości zadania!

Dziękuje i gratuluję!

Pozdrawiam

Joanna wraz z Pacjentem Viktor 

 


12 luty 2023 r.

Szanowny Panie Dyrektorze,

od niedawna korzystam ze specjalistycznych porad (badań) w WSS im. J. Gromkowskiego.

Na dzień 18.01.2023 r., godz. 9.00 miałam uzgodnione trzy badania: rtg klatki piersiowej, usg tarczycy oraz usg jamy brzusznej. Na ich wykonanie oczekiwałam ok. 1 miesiąca, ale realizacja przebiegła wzorowo – punktualnie, kompleksowo (z opisami), bez zbędnej zwłoki.

Już od wejścia głównego (budynek A1) niezwykle uprzejma Pani Joanna z rejestracji pokierowała mnie i pomogła trafić do pomieszczeń diagnostyki obrazowej – tam ustalono kolejność badań i je wykonano. Personel Działu Diagnostyki okazywał troskę o moje samopoczucie (jestem seniorką), cierpliwość i życzliwość.

Pani dr Magdalena Śliwińska na moje zapytania udzielała zrozumiałych wyjaśnień. Podkreślę profesjonalizm wykonanych badań – jakość zdjęć, ich zakres, szczegółowość i dokładność opisów – co dostrzegali lekarze specjaliści i lekarz rodzinny, kierujący mnie na badania.

Podkreślę że wszystkie Panie, które wtedy spotkałam były przemiłe i serdecznie za wszystko im dziękuję. Rzadko w placówkach NFZ spotykałam tak życzliwy Zespół.

Gratuluję Panu zespołu pracowników, jakich spotkałam w rejestracji i na Oddziale Diagnostyki Obrazowej – profesjonalnie, życzliwie i z zainteresowaniem traktujących pacjentów, czego osobiście doświadczyłam.

Z wyrazami szacunku

Janina

 


23 stycznia 2023 r.

Dzień dobry,

Między 4.1.2023 a 12.1.2023 przebywałam na oddziale gastroenterologii w Państwa Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Na ręce szanownego Pana Dyrektora dr. n. med. Dominika Krzyżanowskiego, MBA, Ordynatora oddziału dr. Konrada Leśniakowskiego, dr. Natalii Bednarz jak i Pielęgniarki Oddziałowej Pani Marzeny Brojanowskiej, chciałam złożyć najszczersze podziękowania za specjalistyczną opiekę i troskę o mnie, pacjenta, który trafił na oddział w zaostrzeniu choroby wrzodziejącego zapalenia jelita.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zarządu tego szpitala, wiedzy lekarzy (dr Natalia Bednarz, lekarz wspomagający Magdalena Terka, Pan Ordynator), troski okazanej mi przez WSZYSTKIE panie pielęgniarki mające w tych dniach dyżur, jak i pracy pań salowych.

Jest to ciężka choroba nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Pozytywne nastawienie, prawdziwa troska i życzliwość całego personelu na oddziale jest ogromnie ważna dla pacjenta, wręcz bezcenna, i dodawała sił do walki.

Byłam również bardzo pozytywnie zaskoczona ilością specjalistycznych badań, wdrożeniem odpowiednich leków (10 dni po opuszczeniu szpitala moje wyniki są książkowe i brak objawów choroby!!) jak i zróżnicowaną i dostosowaną do mojej choroby dietą. Widać, że przy odpowiednim i mądrym zarządzaniu, można naprawdę wiele, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to wcale łatwe.

Bardzo proszę, aby te podziękowanie trafiło do Pana Dyrektora, lekarzy i personelu, aby wiedzieli, że ich ciężka praca jest bardzo szanowana i doceniana. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za Państwa opiekę, oddanie, troskę i wiedzę.

Iwona 

 


4 stycznia 2023 r.

Dzień dobry,
córka w dniach od 26 do 31 grudnia przebywała na oddziale pediatrycznym 11.
Chcielibyśmy razem z mężem serdecznie podziękować całemu personelowi na czele z Panią ordynator za serce, trud i opiekę.

JESTEŚCIE CUDOWNYMI LUDŹMI NIOSĄCYMI RADOŚĆ I POMOC POTRZEBUJĄCYM 

Z wyrazami  szacunku

Viola, Paweł 

 


20 grudnia 2022 r.

Chciałam bardzo podziękować za stworzenie Dolnośląskiego Centrum Leczenia Spastyczności i Dystonii. 
Od wielu lat choruję na dystonię - kręcz karku, a w 2017 roku trafiłam pierwszy raz na Oddział Neurologiczny Państwa szpitala, gdzie zostałam ostrzyknięta toksyną botulinową. Spowodowało to znaczną poprawę mojego zdrowia i jakości życia. Od tej pory jestem pod stałą opieką Pani Doktor Ewy Mulek, a botoks miałam już podawany wielokrotnie.
Przez te 5 lat odwiedziłam wiele tymczasowych gabinetów, w różnych miejscach szpitala, gdzie przyjmowała Pani Doktor. Za każdym razem musiałam rano zgłaszać się do Izby Przyjęć i przyjmować do szpitala na jednodniowy pobyt, a następnie czekać kilka godzin na korytarzu.

Obecne miejsce daje mi komfort i spokój, zdecydowanie poprawiło warunki leczenia. Przychodzę na umówioną godzinę i od razu mam ustalaną następną wizytę. Dzięki temu mogę regularnie mieć podawaną toksynę botulinową, co ma ogromne znaczenie, bo pozwala mi normalnie funkcjonować.

Dlatego jestem bardzo wdzięczna za tą możliwość jaką daje mi Centrum, jak również za nieocenioną życzliwość, fachowość i zaangażowanie Pani Doktor Mulek.

Bardzo, bardzo dziękuję,
Z poważaniem
Maria 

 


28 listopada 2022 r.

Podziękowania Pacjenta przesłane do Narodowego Funduszu Zdrowia:

Postanowiłem do Szanownych Państwa napisać, że spotkało mnie szczęście w nieszczęściu (…).
Przyjechało pogotowie i zabrano mnie. Ocknąłem się na łóżku w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Źle się dalej czułem i zabrano mnie do Szpitala przy ul. Koszarowej. Bardzo ciepło zostałem przyjęty na izbie przyjęć i położony na III Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym. 
(...) Proszę Państwa w listopadzie 2022 r. dostałem udar i byłem na Pododdziale Udarowym, ratowano mnie i cieszyli się wszyscy, że się udało. Poszedłem na Neurologię do pokoju 2 osobowego. Badania, które mi robiono, tomograf komputerowy i badanie przepływów tętnic, była atmosfera tak miła, że nie wiedziałem, że można tak człowieka chorego uszanować. Lekarz prowadzący to wspaniały człowiek.
Wizyty Pani, chyba ordynator Oddziału. Wspaniała kobieta lekarz umiejąca rozmawiać z ciężko chorym człowiekiem.
Napisałem do Szanownych Państwa dlatego, że nigdy nie spotkało mnie takie wspaniałe szczęście być leczonym w takim Szpitalu i przez takich ludzi.

Składam tym bardzo miłym i serdecznym ludziom podziękowanie przez wasz Oddział Dolnośląskiego Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
Wiesław 

 


3 grudnia 2022 r.

 


5 grudnia 2022 r.

Dzień dobry,

Bardzo proszę, aby treść mojej wiadomości przekazać do Dyrektora Szpitala.

Moja córka - Ada - trafiła na XIV oddział pediatryczny 28.11. w dniu dzisiejszym wyleczona opuściła szpital. Chciałam podzielić się swoją opinią na temat personelu pracującego na tym oddziale. Wszystkie panie pielęgniarki (byłyśmy cały tydzień, więc sadzę, że miałam styczność z większością, jak nie wszystkimi paniami) są tak miłe, uprzejme i tworzą tak sympatyczną atmosferę, że mimo, że człowiek jest w szpitalu i zamartwia się o zdrowie dziecka, to potrafi na chwilę zapomnieć o swoich problemach i zmartwieniach. Niestety nie jestem w stanie z imienia i nazwiska szczególnie podziękować Pani, która mnie przyjmowała - byłam całkowicie spanikowana, córka 6 tygodni - rozpoznanie RSV i burza myśli, Pani mnie uspokoiła, starała się pocieszyć, podtrzymać na duchu i z uśmiechem przekazywała wszystkie informacje, ale naprawdę każda Pani pielęgniarka była zawsze uśmiechnięta, gotowa i chętna do niesienia pomocy, udzielania informacji! I szczególnie zwróciłam uwagę w gabinecie zabiegowym na hasła „nowoczesność i chyba profesjonalizm” hasła te są całkowicie trafne i znakomicie odzwierciedlają pracę wszystkich Pań.

Serdecznie dziękuję!

Karolina i Ada

 


 

12 listopada 2022 r.

Szanowni Państwo,
W dniach od 27 września do 19 października 2021 r. z powodu b. ciężkiego COVIDA-19 byłem leczony w IV Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii tut. Szpitala pod respiratorem, w śpiączce farmakologicznej oraz w masce tlenowej.
Dlatego składam bardzo serdeczne podziękowanie Załodze karetki Pogotowia Ratunkowego za przywiezienie do Szpitala oraz Pani dr Aleksandrze Gawkowskiej i całemu Personelowi Szpitala za skuteczne leczenie i uratowanie mi życia.
Życzę Państwu dużo zdrowia, wytrwałości i wszelkiej pomyślności.

Andrzej

 


6 listopada 2022 r. 

Dzień dobry.

Chciałam wyrazić swoją pozytywną opinię dotyczącą pobytu w szpitalu na oddziale pediatryczny nr XIV. Jestem ogromnie wdzięczna za fachową opiekę jaka zostaliśmy objęci podczas pobytu, działania podjęte przez dr prowadzącą ( dr Lucyna Suropek) pozwoliły szybko zdiagnozować infekcję, a tym samym włączyć odpowiednie leczenie. Opiekę dr prowadzącej oraz całego personelu pielęgniarskiego oceniam bardzo wysoko. Panie pielęgniarki wykazywały się dużą wiedzą oraz ogromem empatii do pacjentów. Dziękujemy jeszcze raz za fachową opiekę.

Z poważaniem

Małgorzata 

 


2 listopada 2022 r.

Witam,

​Chciałbym BARDZO PODZIĘKOWAĆ całej kadrze medycznej - za leczenie i opiekę, oraz  osobom z obsługi za sprzątanie i przynoszenie jedzenia . Bardzo wysoko oceniam i doceniam Państwa zaangażowanie w zdiagnozowaniu i leczeniu mojego syna Michała.
 
Z wyrazami szacunku

Jan 

 


19 października 2022 r.

Dominik Maciej Krzyżanowski na Twoje ręce składamy najserdeczniejsze podziękowania dla personelu XVI Oddział Immunologii Klinicznej i Pediatrii w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego za pomoc, wsparcie i profesjonalizm. Z całego serca życzymy, aby ciepło przez nich okazywane wróciło ze zdwojoną siłą.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować dr Mateuszowi Walkowiak, taki lekarz to prawdziwy skarb.

Naprawdę możesz być dumy z załogi tego oddziału.

Dziękujemy :-)

 


12 października 2022 r.

 


16 sierpnia 2022 r.

Pochwała dla lekarza prowadzącego :)

Witam

Chciałbym serdecznie podziękować lekarzowi Piotrowi Kowalczykowi co profesjonalnie zajął się moim leczeniem. Trafiłem na oddział z padaczka a wyszła inna choroba. Jeszcze raz najmocniej dziękuję.

Z poważaniem

Piotr

 


13 lipca 2022 r.

Podziękowanie

Dzień dobry,

jestem pacjentem, który podczas ostatnich 9 miesięcy przebywał wielokrotnie w Państwa szpitalu na III oddziale neurologicznym z pododdziałem udarowym. Z całego serca chciałbym podziękować całemu personelowi, który każdego dnia pomaga wielu osobom, które znajdują się na oddziale. Wnikliwość lekarzy co do przyczyny choroby przerosły najśmielsze oczekiwania. Dokładna diagnostyka, której zostałem poddany pomogła trafnie postawić diagnozę i umożliwić dalsze leczenie, dzięki któremu w tej chwili mogę normalnie funkcjonować na co dzień.

Szczególne podziękowania chciałbym skierować w stronę lekarzy, którzy się mną zajmowali tj.
Lek. Łukasz Kowalczyk
Lek. N. med. Agnieszka Tucholska
Lek. Agnieszka Śliczna
Dr. N. med. Katarzyna Mariańska

ww. lekarze przyczynili się do rozpoznania mojej choroby dzięki wnikliwej analizie i zwyczajnej trosce o pacjenta. Jestem niezmiernie wdzięczny za okazaną empatię do pacjenta przez co pobyt w szpitalu przebiegał w miłej atmosferze. Pomimo młodej kadry lekarskiej poziom wiedzy a przede wszystkim chęci pomocy sprawia, że jest to bardzo dobrze prosperujący oddział. Ordynator oddziału Dr. N. med. Katarzyna Mariańska stworzyła zgrany zespół, o którym jak mniemam inne jednostki mogą pomarzyć. Pomimo natłoku pracy i obowiązków każdy lekarz poświęcił mi czas i odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania i objaśniał krok po kroku każde badanie, jego przyczynę oraz ich wyniki. Empatia, z którą spotkałem się ze strony Lek. Agnieszki Ślicznej jest rzeczą, której nie wyrażą słowa. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu,

Ogromne podziękowania chciałbym skierować również do pielęgniarek, które każdego dnia dbają o pacjentów. Empatia, która posiadają te osoby sprawia, że mimo pobytu w szpitalu pojawia się uśmiech na twarzy i pacjent czuje się chociaż odrobinę lepiej. Niestety nie pamiętam wszystkich imion zatem chciałbym podziękować Pani Wioli, która jest pielęgniarką z powołania i oby więcej takich osób pracowało na oddziałach.

Nie mogę zapomnieć o podziękowaniach dla personelu sprzątająco-gastronomicznego, który każdego dnia przy wydawaniu posiłków powodował uśmiech na twarzy. Pani Elu i Pani Leno, dziękuję!

Podsumowując III oddział neurologiczny w Państwa szpitalu mogę go określić jako empatyczny, profesjonalny, dokładny i zgrany zespół, który pracuje jak mechanizm w zegarkach, dzięki którym setki pacjentów każdego roku są diagnozowani i poddawani leczeniu.

Z wyrazami wdzięczności

Paweł

 


27.06.2022 r.

PODZIĘKOWANIE DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW XIII ODDZIAŁU REHABILITACJI WE WROCŁAWIU

Na zakończenie turnusu rehabilitacyjnego pięknie dziękujemy całemu personelowi XIII-go Oddziału Rehabilitacji Ogólnej we Wrocławiu przy ul. Koszarowej za fachową i troskliwą opiekę nad naszą córką Hanią. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania Państwa w pracę, wobec ciężko chorych dzieci.

Szczególnie dziękujemy Pani dr Agacie Trafalskiej, za wielkie serce i zaangażowanie w walkę o powrót do zdrowia Hani, Mieliśmy ogromne szczęście spotkać ją na naszej drodze. To dzięki Pani doktor na oddziale jest wspaniała atmosfera, panie pielęgniarki są zawsze uśmiechnięte i pomocne. Ponadto ogromne podziękowania kierujemy dla Pana Łukasza Malaczewskiego. Jego siła jest ogromna, dzięki niemu Hania pokonała ból, strach i wróciła do zdrowia.

Życzliwość, dobroć i opiekuńczość to jedne z wielu cech jakimi możemy określić pracę na tym oddziale.

Życzylibyśmy sobie żeby inne oddziały czerpały wzorce z XIII Oddziału Rehabilitacji we Wrocławiu pod kierownictwem Pani Ordynator Agaty Trafalskiej.

Z głębi serca dziękujemy i życzymy wytrwałości w codziennej pracy.

Hania z rodzicami

 


24 stycznia 2022 r.

Szanowny Panie Dyrektorze,

zarządza Pan wybitnym Personelem, który złożony jest ze wspaniałych fachowców w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim z cudownych, życzliwych, pełnych ogromnej empatii Ludzi.

Profesjonalizm, podejście do pacjenta, Jego rodziny, zaangażowanie,  wsparcie i pomoc Lekarzy, Pielęgniarek, Rehabilitantów, Salowych są nieocenione.

W imieniu  Julii, pacjentki Państwa szpitala, najpierw OIOM-u, a następnie oddziału neurologii oraz Jej rodziny na Pana ręce składamy moc podziękowań dla wszystkich, którzy codziennie podejmowali i podejmują nadal, najpierw trud ratowania życia a teraz zdrowia naszej Julii.

Życzymy Państwu dużo sił i wytrwałości, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Jesteście Państwo Aniołami i na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci, jako Wspaniałe Osoby, które dokonały niemożliwego.

DZIĘKUJEMY

Julia z rodziną

 


11 stycznia 2022 r.

Podziękowanie

Szanowni Państwo.

Bardzo proszę o przekazanie wiadomości Dyrekcji Szpitala.

Ośmielam się zająć Państwu chwilę - zazwyczaj pacjenci piszą elaboraty narzekając na różne aspekty lecznictwa szpitalnego ale nikt nie pamięta o tym aby napisać kiedy jest dobrze.

Mój tato w ostatnich trzech miesiącach był dwukrotnie hospitalizowany w Państwa Szpitalu na VII Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Klinicznego i za każdym razem spotkaliśmy się z bardzo dużą pomocą ze strony personelu tegoż Oddziału (i nie tylko). U taty na Oddziale zdiagnozowano złośliwy nowotwór trzustki ale sposób w jaki to zrobiono został oceniony przez lekarzy onkologów jako "wzorowy" - teoretycznie nie były potrzebne żadne dodatkowe badania diagnostyczne aby zakończyć proces diagnostyki. Szczególne podziękowanie chciałbym wyrazić dla doktor Gagatek, która była lekarzem prowadzącym leczenie taty w czasie tej diagnostyki. Podczas drugiego pobytu tato miał udrażnianą protezę dróg żółciowych nie mniej sam tryb przyjęcia na Oddział jak i procedury wykonane na Oddziale można ocenić jako wzorowo (dwa tygodnie po zabiegu wymiany protezy wyniki poziomu bilirubiny we krwi są bardzo bliskie normy). W czasie drugiego pobytu lekarzem prowadzącym leczenie taty był doktor Tokarczyk, którego postawa również zasługuje na wielką pochwałę.

Oboje lekarze są osobami bardzo empatycznymi, zaangażowanymi w proces diagnostyki i leczenia. W dzisiejszych czasach gdy rodzina nie ma fizycznego dostępu do personelu bardzo ważny jest kontakt telefoniczny, z którym oboje nie mają żadnego problemu - gdy tylko mogli informowali o przebiegu leczenia - naprawdę Ich postawa pozwolił mi odzyskać wiarę w normalność.

Bardzo dziękuję za opiekę i za wszystko co Państwo do tej pory zrobiliście dla mojego taty.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

 


25 października 2021 r.

PODZIĘKOWANIE

Dzień dobry!

Przebywałam na oddziale interny od 14.10 do 20.10. Przywieziono mnie o 01 w nocy. WSZYSCY zajęli się mną tak, jakby było południe a nie noc. Wykonano badanie tomografem, zaopatrzono w leki, nikt nit czekał do rana. Czułam się bezpiecznie. Podziękowania i uznanie należą się wszystkim: Pani Doktor, która co dzień monitorowała mój stan, Paniom Pielęgniarkom, które zjawiały się kilkanaście razy dziennie i na każdy dzwonek, Paniom od opieki nad pacjentem, które myły mnie leżącą tak, żebym czuła się w miarę komfortowo i zjawiały się na każdą prośbę zmiany pieluchy (leżałam dwa dni jak kłoda). Nigdy nie okazywały złości czy zniecierpliwienia. Mogłam o wszystko zapytać i poprosić.

Pacjenci często narzekają na wyżywienie - ja mogę powiedzieć coś przeciwnego. Warzywa owoce, surówki i prawie co dzień jakieś pasty do chleba. Nie jadam mięsa, ale zawsze było coś co mogłam zjeść. Porcje były dla mnie za duże. I ogromne zaskoczenie: ponieważ kolacja była przed godz 18. pacjent dostaje kanapkę w folii żeby mógł zjeść sobie później.

Czułam się u Państwa w szpitalu zaopiekowania, zadbana, a przede wszystkim postawiono mnie na nogi. Moja wdzięczność jest jak wszystkie oceany świata.

Składam PODZIĘKOWANIA I PODZIW.

Wdzięczna pacjentka

Halina

 


29 września 2021 r.

Podziękowania

Dzień dobry,

W dniach 22.09.-29.08.21 przebywałam na VII Oddziale Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Klinicznego. Jestem bardzo wdzięczna za opiekę i przywrócenie mnie do zdrowia.

Byłam pacjentką dr Joanny Michniewicz. Czułam się zaopiekowana i fachowo poinformowana o stanie zdrowia. Największe podziękowania chciałabym zadedykować Paniom Pielęgniarkom, które z cierpliwością szukały u mnie poukrywanych żył.

To prawdziwe Anioły!

Bardzo proszę o przekazanie tego maila w odpowiednie ręce.

Szczerze i serdecznie dziękuję!!!!

Pacjentka

Anna

 


podziękowanie dla oddziału siódmego4 czerwiec 2020 r.

Podziękowania za Piękną Pracę

Drodzy Państwo.

Nazywam się Daniel i bardzo chciałbym za pośrednictwem tego listu serdecznie podziękować Państwu za Waszą ciężką pracę a szczególnie teraz tak bardzo potrzebną i niebezpieczną.

Zdaję sobie sprawę ,że wykonujecie Państwo pracę która należy do grupy zajęć sprzyjających wypaleniu zawodowemu gdyż podlegacie cięgle ogromnemu napięciu i stresom.

Dlatego chociaż nie jestem Państwa pacjentem ,ale chciałbym abyście wiedzieli ,że ogromnie Wam jestem wdzięczny za wkład i troskę o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

Zarazem pomyślałem sobie abyście również mogli skorzystać z bardzo cennego materiału dotyczącego tego jak sobie radzić ze stresem.

Bardzo proszę skorzystać z podanych poniżej linków które odsyłają do ciekawych artykułów.

https://www.iw.om/finder?pub=g20&issue-2020-03&wtlocale=P£srcid=share

https://www.jw.org/finder?pub=g14&issue=2014"09&wtlocale=P&srcid=share

Przy tej okazji bardzo serdecznie pozdrawiam.

Daniel

 


Podziękowanie za opiekę

Chcę podziękować szpitalowi oraz oddziałowi 9 wewnętrzny 1 zakaźny i oddziałowi intensywnej terapii za walkę która toczyli w leczeniu i ratowaniu moje Mamy prze prawie 2 tygodnie.

Wszystkim wam bardzo dziękuję za waszą pomoc.

Niech bóg ma was wszystkich w opiece w tych trudnych chwilach pandemia COVID-19

Dziękuję Bardzo

Z Wyrazem Szacunku

Tomasz

 


8 kwiecień 2020 r.

Pracownicy Ochrony Zdrowia!

Chcielibyśmy wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników oraz całego personelu medycznego.

Wszyscy wiedzą, że sytuacja na świecie jest bardzo ciężka. Każdy walczy z nią na swój sposób. Szyjąc maseczki, pomagając starszym w zakupach, czy po prostu zostając w domach i myjąc ręce. Mimo wszystko to Wy odgrywacie tu największą rolę, to dzięki Wam mamy nadzieję, że kiedyś to się skończy, dzięki Wam możemy czuć się bezpieczni.

Kiedy byliśmy mali, uwielbialiśmy bawić się z naszym rodzeństwem w superbohaterów, którzy ratują ludzkość przed potworami i różnego rodzaju złymi mocami. Zawsze zastanawialiśmy się, czy kiedykolwiek jakiegoś spotkamy i choć spostrzegliśmy to już wcześniej, dzisiaj możemy powiedzieć, że na swojej drodze spotkaliśmy ich naprawdę wielu.

Teraz to Wy ratujecie nas przed czymś, co, choć niewidoczne, sieje ogromne spustoszenie nie tylko w populacji, ale i w sercach.

Wszyscy są Wam niezmiernie wdzięczni za Waszą determinację, trud i poświęcenie. Bądźcie wytrwali i dbajcie o siebie. Jesteśmy solidarni, dbamy o obostrzenia oraz siedzimy w domu dla Waszego i naszego bezpieczeństwa.

Trzymajcie się!!!

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia uczniowie i nauczyciele SP23 we Wrocławiu

 


3 kwiecień 2020 r.

Podziękowanie

Wraz z moimi uczniami pragniemy bardzo gorąco Państwu podziękować za trud, wysiłek i poświęcenie w tym trudnym okresie dla nas wszystkich. Moi uczniowie bardzo przejmują się obecną sytuacją. Wśród ich rodziców też są lekarze, pielęgniarki, strażacy, policjanci. Postanowiliśmy napisać listy, w których dzieci przesyłają dobre słowa. Może choć na chwilę uda się Państwu zapomnieć o ciężkim czasie i proszę wiedzieć o tym, że ktoś o Was myśli, podziwia i życzy wszystkiego dobrego. Bardzo dziękujemy, życzymy zdrowia i optymizmu.

Wychowawczyni Krystyna wraz z uczniami ze szkoły podstawowej w Opolu.

 


20 luty 2020 r.

PODZIĘKOWANIE

Na ręce Pana Dyrektora chciałabym złożyć w imieniu swoim, oraz mojego ojca - pacjenta oddziału IX (pobyt czterotygodniowy w grudniu 2019 roku) ogromne podziękowania dla całego zespołu. Szczególne wyrazy uznania i szacunku dla lekarza prowadzącego, którym w okresie hospitalizacji ojca był pan Marcin Fuchs. W tych bardzo trudnych dla nas chwilach, ciężka choroba i długi pobyt na oddziale, dzięki ogromnemu zainteresowaniu stanem pacjenta, dużym pokładem empatii, profesjonalizmem zakończył się szczęśliwie. Ojciec w stanie dobrym i ze szczegółowym planem dalszego leczenia został wypisany do domu.

Nie możemy również zapomnieć o pozostałym personelu oddziału.

Pielęgniarka oddziałowa pani Maria Miszczuk wraz z zespołem pielęgniarskim zasługuje również na podziękowania zwłaszcza za profesjonalizm, zaangażowanie, empatię i cierpliwość.

Grażyna i Bogdan

 


30 stycznia 2020 r.

Szanowny Panie Dyrektorze, Pani Ordynator,

Od dnia 21.01.20 do dnia 24.01.20r. przebywałam wraz z synem Wojciechem na XI Oddziale Pediatrycznym w Państwa szpitalu, lekarzem prowadzącym mojego syna była Pani Aleksandra Wolko.

Razem z mężem chcielibyśmy bardzo podziękować całemu personelów za serce i poświęcenie jakim zostaliśmy obdarzeni wraz synem podczas pobyty w szpitalu, Pomimo, iż był to dla nas ciężki okres, gorączka, osłabienie, płacz i strach dziecka przy badaniach Pani doktor prowadząca, lekarze wieczorni oraz Panie pielęgniarki zawsze podchodziły do nas ze zrozumieniem. Krok po kroku wyjaśniały wszelkie wątpliwości związane z dolegliwościami dziecka. Personel zawsze dostępny czy w dzień czy w nocy bez zgryzy na twarzy zawsze z uśmiechem służył radą i pomocą. Leki podawane zawsze o czasie, kroplówki odłączane zaraz po poinformowaniu Pań Pielęgniarek, Lekarz „dostępny” dla rodzica, mający czas na rozmowę to rzadkość.

Niejednokrotnie miałam okazje przebywać z dziećmi w szpitalach na oddziałach dziecięcych gdzie nigdy nie spotkałam się z taką uprzejmością ze strony Lekarzy, Pielęgniarek i Salowych,

Życzę wszystkim rodzicom, aby spotykali taki personel medyczny na swojej drodze jak my spotkaliśmy u Państwa w szpital« na XI Oddziale Pediatrycznym.

Całemu Personelowi jeszcze raz dziękujemy.

Katarzyna i Wojtuś