Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych

Rejestracja

tel.: 71/ 39 57 544 lub tel. kom. 519 847 016
- czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.

Lokalizacja

Budynek A1, parter

plan obiektu


Działalność poradni

Poradnia obejmuje leczeniem pacjentów z ranami przewlekłymi (trudno gojącymi się), np. stopą cukrzycową, odleżynami, owrzodzeniami o podłożu naczyniowym. W zależności od stanu klinicznego pacjenta poradnia zapewnia kompleksowe leczenie rany – ambulatoryjne lub szpitalne (operacyjne).

Zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia do objęcia leczeniem w poradni kwalifikują się pacjenci z raną przewlekłą (z wyłączeniem owrzodzeń nowotworowych) występującą ponad 6 tygodni bez postępu gojenia od pierwszej udokumentowanej wizyty u lekarza związanej z raną i rozpoczynającej proces leczenia. Wyjątek stanowi pacjent z raną rozpoznaną, w ramach zespołu stopy cukrzycowej od II stopnia w skali PEDIS występującą ponad 2 tygodnie bez postępu gojenia, od pierwszej udokumentowanej wizyty u lekarza związanej z raną i rozpoczynającej proces leczenia.

Pacjent zgłaszający się po raz pierwszy musi posiadać skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty wraz z informacją o dotychczasowym leczeniu rany, w szczególności stosowanej antybiotykoterapii (kserokopia dokumentacji dotyczącej dotychczasowego leczenia rany) oraz wyniki badań: morfologia, poziom glukozy/profil, poziom białka, INR, APTT, fibrynogen, EKG, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, zalecane CRP i Hb glikowana. 

Banery/Logo