Błyskawiczna obsługa pacjenta z podejrzeniem udaru

Na spotkaniu podsumowującym kolejny kwartał naszej ewaluacji dr Anna Kiełkowska, nasza opiekunka z projektu ANGELS podkreślała, że w opiece nad pacjentem zawsze liczy się praca zespołowa i to ona daje najlepsze efekty, a w pojedynkę nie osiągniemy sukcesu.
Cieszymy się, że u nas sprawdza się doskonale: zespół III Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, Izby Przyjęć oraz Działu Diagnostyki Obrazowej osiągnął najwyższy certyfikat European Stroke Organization Angels: diamentowe wyróżnienie. Jest to potwierdzenie najwyższej jakości leczenia i opieki nad pacjentami z udarem mózgu.

Co to oznacza w praktyce dla naszych pacjentów?

  • Jakość obsługi osób, które trafiały do naszego szpitala była skrupulatnie audytowana pod kątem czasu, liczby wdrażanych badań podczas diagnostyki, prowadzenia zabiegów, czy wprowadzania leczenia farmakologicznego.
  • Jednym z efektów jest to, że minimum 90% pacjentów z podejrzeniem udaru mózgu jest poddawanych obrazowaniu tomografii komputerowej lub rezonansowi magnetycznemu, a także badaniu pod kątem trudności w połykaniu.
  • Ponadto pacjenci z udarem niedokrwiennym od przyjazdu maksymalnie krótko czekają na interwencją medyczną. W min. 75% przypadków to krócej niż godzina; w min. 50% przypadków to krócej niż 45 minut (w praktyce czas ten jest jeszcze krótszy).