Korczakowski Dzień Dziecka – święto radości, szacunku i wspólnoty
17 czerwca 2025
Dzień Dziecka to nie tylko data w kalendarzu – to symbol troski o najmłodszych, ich prawa, potrzeby i marzenia. Celebrujemy to święto w duchu wartości, które przekazał nam patron naszego Centrum Pediatrycznego – Janusz Korczak. Wierzymy, że dziecko to człowiek tu i teraz, zasługujący na godność, zdrowie, radość i szacunek – każdego dnia.
Tegoroczny Korczakowski Dzień Dziecka był pełen uśmiechów, emocji i wspólnej energii. To wyjątkowy czas, kiedy łączymy siły, by razem tworzyć przestrzeń przyjazną dzieciom – bezpieczną, inspirującą i pełną dobrej zabawy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia!
Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji Fizjotriterapia. Follow your dreams – Łukaszowi Malaczewskiemu, Beacie Malaczewskiej, Annie i Kamilowi Radwanom za doskonałą organizację techniczną Korczakowskiego Biegu, a Anecie Walulik za ogromną pasję i inicjatywę.
Z wielką radością gościliśmy:
-
Katarzynę Kozikowską – finalistkę Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio i Paryżu, medalistkę Mistrzostw Europy w parakajakarstwie;
-
Dariusza Boratyńskiego – maratończyka i ambasadora zdrowego stylu życia;
-
Uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu
-1750139740.jpg)
Dziękujemy naszym niezastąpionym partnerom i przyjaciołom, którzy byli z nami tego dnia:
-
Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu i Polskiemu Towarzystwu Studentów Stomatologii;
-
Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych;
-
Pasiece Wilczyckie Złoto – dziękujemy Pani Joannie Bykowy;
-
Firmie DOZ.PL – Dbam o Zdrowie;
-
Firmie HiPP Polska;
-
Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu;
-
Firmie IKEA;
-
Wrocławskiej Policji;
-
Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki;
-
Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 5;
-
Firmie JOGAstyka Oława – dziękujemy Pani Małgorzacie Motale;
-
Gwardii Gryfa – młodym artystom i Panu Darkowi Owczarkowi;
-
Farang Mu Sul Wrocław Team – pod przewodnictwem Pani Katarzyny Furdyny;
-
Pani Martynie Kalecińskiej – za zumbę dla dzieci;
-
Cosinus Wrocław;
-
Narodowemu Forum Muzyki i Pani Annie Wilczyńskiej – koordynatorce akcji Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato;
-
Prekursorowi Artystycznemu BAMM i BAAMM THEATRE;
-
Arti-Bau – cyfrowej drukarni etykiet;
-
Orkiestrze Dolnośląskiej Izby Lekarskiej;
-
Firmie Leroy Merlin Polska – Gigamarket w Mirkowie;
-
Firmie Boehringer Ingelheim;
-
Pani Sandrze Karwat;
-
Firmie Dawtona.

Na uczestników czekały niezliczone atrakcje – od warsztatów ekologicznych, sadzenia roślin, spotkań ze zwierzętami i jogi dla dzieci, przez edukację stomatologiczną, po brokatowe tatuaże, kolorowe gadżety i upominki.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rzeczniczki Praw Dziecka – Pani Moniki Horny-Cieślak, za co serdecznie dziękujemy.
Dzięki Wam wszystkim pokazaliśmy, że dziecko – w każdym swoim wymiarze – jest ważne. Nie tylko w Dniu Dziecka. Zawsze.
