Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego (właściciel strony internetowej https://www.szpital.wroc.pl/ ) informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zdecydować o możliwości zapisywania plików cookie poprzez zmianę ustawień przeglądarki z której korzystasz. Przeglądając zawartość naszej strony internetowej bez tych zmian, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej oraz uzyskać wiedzę jak zarządzać ustawieniami dotyczącymi ciasteczek sprawdź naszą POLITYKĘ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES. Zamknij Zamknij

- Korczakowski Dzień Dziecka – święto radości, szacunku i wspólnoty

Informacje

Korczakowski Dzień Dziecka – święto radości, szacunku i wspólnoty

zdjęcie przedstawia kolorowe medaleDzień Dziecka to nie tylko data w kalendarzu – to symbol troski o najmłodszych, ich prawa, potrzeby i marzenia. Celebrujemy to święto w duchu wartości, które przekazał nam patron naszego Centrum Pediatrycznego – Janusz Korczak. Wierzymy, że dziecko to człowiek tu i teraz, zasługujący na godność, zdrowie, radość i szacunek – każdego dnia.

Tegoroczny Korczakowski Dzień Dziecka był pełen uśmiechów, emocji i wspólnej energii. To wyjątkowy czas, kiedy łączymy siły, by razem tworzyć przestrzeń przyjazną dzieciom – bezpieczną, inspirującą i pełną dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia!

Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji Fizjotriterapia. Follow your dreams – Łukaszowi Malaczewskiemu, Beacie Malaczewskiej, Annie i Kamilowi Radwanom za doskonałą organizację techniczną Korczakowskiego Biegu, a Anecie Walulik za ogromną pasję i inicjatywę.

Z wielką radością gościliśmy:

  • Katarzynę Kozikowską – finalistkę Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio i Paryżu, medalistkę Mistrzostw Europy w parakajakarstwie;

  • Dariusza Boratyńskiego – maratończyka i ambasadora zdrowego stylu życia;

  • Uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu

zdjęcie przedstawia Dyrektora Szpitala z Gośćmi

Dziękujemy naszym niezastąpionym partnerom i przyjaciołom, którzy byli z nami tego dnia:

  • Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu i Polskiemu Towarzystwu Studentów Stomatologii;

  • Dolnośląskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych;

  • Pasiece Wilczyckie Złoto – dziękujemy Pani Joannie Bykowy;

  • Firmie DOZ.PL – Dbam o Zdrowie;

  • Firmie HiPP Polska;

  • Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu;

  • Firmie IKEA;

  • Wrocławskiej Policji;

  • Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki;

  • Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 5;

  • Firmie JOGAstyka Oława – dziękujemy Pani Małgorzacie Motale;

  • Gwardii Gryfa – młodym artystom i Panu Darkowi Owczarkowi;

  • Farang Mu Sul Wrocław Team – pod przewodnictwem Pani Katarzyny Furdyny;

  • Pani Martynie Kalecińskiej – za zumbę dla dzieci;

  • Cosinus Wrocław;

  • Narodowemu Forum Muzyki i Pani Annie Wilczyńskiej – koordynatorce akcji Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato;

  • Prekursorowi Artystycznemu BAMM i BAAMM THEATRE;

  • Arti-Bau – cyfrowej drukarni etykiet;

  • Orkiestrze Dolnośląskiej Izby Lekarskiej;

  • Firmie Leroy Merlin Polska – Gigamarket w Mirkowie;

  • Firmie Boehringer Ingelheim;

  • Pani Sandrze Karwat;

  • Firmie Dawtona.

zdjęcie przedstawia dzieci parzące na kartkę

Na uczestników czekały niezliczone atrakcje – od warsztatów ekologicznych, sadzenia roślin, spotkań ze zwierzętami i jogi dla dzieci, przez edukację stomatologiczną, po brokatowe tatuaże, kolorowe gadżety i upominki.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Rzeczniczki Praw Dziecka – Pani Moniki Horny-Cieślak, za co serdecznie dziękujemy.

Dzięki Wam wszystkim pokazaliśmy, że dziecko – w każdym swoim wymiarze – jest ważne. Nie tylko w Dniu Dziecka. Zawsze.

Banery/Logo