Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

A- A A+

lek. med. Weronika Rymer

st. asystent lekarz poradni chorób zakaźnych

Aktualności i informacje dla pacjentów

Ebola? Tylko spokojnie.


Drogi Pacjencie przeczytaj uważnie i nie martw się. Podejrzewasz, że mogłeś się zarazić wirusem eboli, chorobą zwaną też gorączką krwotoczną?
Sprawdźmy!!

Na początek odpowiedz na poniższe pytania:

1. Byłeś z ciągu ostatnich 21 dni w: Liberii, Gwinei, Sierra Leone, Logos czy Nigerii – krajach, w których występuje gorączka krwotoczna?

LUB

2. Miałeś bezpośredni kontakt z osobą chorą na wirusową gorączkę krwotoczną Ebola, czyli taką u której potwierdzono chorobę?

ORAZ

3. Masz następujące objawy: gorączkę powyżej 38,5 st. C, bóle głowy, mięśni, wymioty oraz biegunkę?

Jeśli odpowiedziałeś na dwa pierwsze pytania przecząco, a jedynie na trzecie twierdząco to NIE MASZ eboli.
Pewnie dopadło Cię jesienne przeziębienie. Zgłoś się do lekarze pierwszego kontaktu.

Jeśli jednak odpowiedziałeś twierdząco na jedno z dwóch pierwszych pytań oraz trzecie, skontaktuj się z dyspozytorem pogotowia ratunkowego który podejmie dalsze działania.

Powodzenia.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat eboli Państwowego Zakładu Higieny i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Linki poniżej:

http;//www.pzh.gov.pl

http://www.gis.gov.pl

ula/

 

 

Darmowe badania - zapraszamy

W ramach Programu Badań Przesiewowych Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego zapraszamy na bezpłatne badania do naszego szpitala - pracownia endoskopii, budynek A1, parter.

Nie trzeba być ubezpieczonym. Wystarczy PESEL.

Badania są adresowane do osób w wieku 50-65 lat i 40-65 lat, jeśli w rodzinie były przypadki zachorowania na raka jelita grubego. Do badania kwalifikują się osoby, które nie miały robionej kolonoskopii w ostatnich 10 latach.

Zainteresowanych prosimy rejestrować się w godzinach od 7:30 do 15:00 pod numerami: (71) 39 57 497 lub komórkowym 519 847 069.

Zapraszamy.

Klaun Kleofas uczył dzieci sztuczek

"Egzamin Klauna Kleofasa", to kolorowe widowisko, które mali pacjenci mogli obejrzeć dzieki współpracy Szpitala z Prekursorem Artystycznym z Krakowa. Przedstawienie ma uczyć dzieci radzić sobie ze "stresem szkolnym" czy innymi wyzwaniami jakie stają przed najmłodszymi - jak chociażby trudy związane z leczeniem.

Więcej…