Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

Zamknij okno   X

Ruszyła poradnia leczenia ran przewlekłych

Poradnia leczenia ran przewlekłych ruszyła 10 grudnia tj. w środę.

Zainteresowanych pacjentów prosimy o rejestrowanie się pod numerami:

(71) 39 57 544 lub 519 847 016 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-13:00.

Pacjenci winni mieć ze sobą:

skierowanie z POZ, AOS lub szpitala,

udokumentowane co najmniej 6-tygodniowe leczenie rany,

badania (morfologię, poziom glukozy/profil, poziom białka, INR, APTT, fibrynogen, EKG, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy, zalecane CRP i Hb glikowana).

Zapraszamy.

A- A A+

Kontakt

ul. Koszarowa 5 51-149 Wrocław Województwo dolnośląskie Polska
71 326 13 25, 71 326 13 27 do 31, 71 39 57 400

Dodatkowe informacje

Adres e-mail do przesyłania faktur w plikach elektronicznych:

faktury@szpital.wroc.pl

 

NIP: 895-16-31-106

REGON: 000290469

Rachunek Bankowy:
Bank  Polskiej  Spółdzielczości  S.A.
14 1930 1073 2009 0900 9783 0002

 

Autobusy:

ul. Koszarowa: autobusy linii 119, 116, A
Plac Daniłowskiego: autobusy linii 118, 132
ul. Sołtysowicka: autobus linii 105

Formularz kontaktowy

Wyślij list. Wymagane jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką *.

Aktualności i informacje dla pacjentów

Ks. Jan Kaczkowski z wykładami w Szpitalu

 

Ks. Jan Kaczkowski, doktor nauk teologicznych, bioetyk oraz założyciel Puckiego Hospicjum odwiedził w ubiegłym tygodniu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, gdzie podczas wykładu „Prawda przy łóżku chorego” rozmawiał z pacjentami oraz pracownikami Szpitala. Ks. Kaczkowski, który sam od lat zmaga się z m.in. glejakiem mózgu, ma ogromne doświadczenie w pokonywaniu trudności nie tylko jako pacjent ale i szef hospicjum. Ksiądz na co dzień styka się z ludźmi chorymi, wymagającymi nie tylko leczenia ale przede wszystkim wsparcia oraz rzetelnej informacji.

 

Pacjent ma prawo do rzetelnej informacji na temat swojego stanu zdrowia

 

Podczas spotkania Ksiądz podzielił się swoimi doświadczeniami. Przede wszystkim – według ks. Jana -  pacjenta nie wolno okłamywać ale „jeśli lekarz zda sobie sprawę, że przekazanie w danym momencie pełnej informacji o chorobie może pogorszyć stan zdrowia pacjenta,  ma prawo powstrzymać się od podania pełnej informacji. Jednak lekarzowi wolno się powstrzymać tylko na pewien czas”. 

 

Według ks. Kaczkowskiego w rozmowach z ciężko chorymi pacjentami konieczna jest „konfrontacja i adekwatne wsparcie”.  „Można najtrudniejsze sprawy przegadać z pacjentami nie zabierając im nadziei czy radości życia. (…) Konieczna jest rozmowa cierpliwa, skupiona oraz gotowość personelu medycznego do poznania pacjenta nie tylko jako przypadku medycznego ale człowieka z jego słabościami i możliwościami”.

 

Pacjent ma prawo do drugiej opinii

 

Ksiądz zwracał też uwagę, że pacjent ma prawo do drugiej opinii u innego lekarza. „Za granicą nie mają z tym problemu. U nas to wciąż obraza majestatu. A z tego można przecież zrobić swój atut” – opowiadał ks. Jan. Lekarz powinien nie tylko pozwolić pacjentowi na zasięgnięcie opinii u drugiego lekarza ale jeszcze osobiście go do tego zachęcić, polecić innego specjalistę. 

 

„Jeżeli chciałby się Pan skonsultować z kimś innym. Zachęcam i polecam mojego przyjaciela profesora Jakiegoś Tam. Skontaktuje Pana z nim i wspólnie podejmiemy decyzje co do Pana dalszego leczenia” – mówił ks. Kaczkowski. Dodał, że dzięki temu pacjenci nie będą wcierać cieciorkę w nogę, robić lewatywy z kawy czy odlatywać w jakieś kosmiczne terapie.

 

Pacjent ma prawo do czasu wysokiej jakości

 

Zdaniem ks. Kaczkowskiego pacjenci nie potrzebują, żeby ich głaskać jak w szpitalu w Leśnej Górze z serialu „M jak miłość”, bo to jest nieprawdziwy obraz i oni o tym wiedzą. „My pacjenci potrzebujemy czasu wysokiej jakości. Takiego, kiedy podczas rozmowy i przekazywaniu trudnych informacji nie zadzwoni telefon komórkowy pięć razy, kiedy do sali nie będzie wchodzić pani z mopem. Potrzebujemy w sumie ok. 7 minut, żeby uwaga lekarza prowadzącego była skupiona na nas i naszym problemie”.

 

Pacjent ma prawdo do zadawania pytań

 

Pacjent ma prawo do zadawania pytań, niezrozumienia postawionej diagnozy, sposobu leczenia zaproponowanego przez lekarza. „Warto wtedy zapytać pacjenta NIE czy wszystko Pan zrozumiał, bo przy tak postawionym pytaniu pacjent wychodzi na durnia. Warto zapytać np. „czy dobrze wszystko panu wytłumaczyłem? lub nie jestem pewien czy precyzyjnie się wyraziłem?, czy jest coś co mógłbym jeszcze raz wytłumaczyć? może ma Pan pytania? Teraz jest na to czas.”

 

Na zakończenia spotkania ks. Kaczkowski podpisywał swoje dwie książki. Najnowszą „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”. Wywiad-rzekę przeprowadził z Księdzem Piotr Żyłka oraz książkę wcześniejszą „Szału nie ma jest rak” O początkach choroby i walce z nią ks. Jan opowiada Katarzynie Jabłońskiej. (ula)

 

 

Monitoring w budynku szpitala

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu informuje, że PZU Życie S.A. sfinansowała zadanie prewencyjne polegające na rozbudowie monitoringu w budynku szpitala.

Poradnia Żywienia Klinicznego zaprasza

Pragnę poinformować Państwa o kontynuacji przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej 5 we Wrocławiu programu: ”Działania edukacyjne, profilaktyka, diagnostyka i leczenie niedożywienia u dorosłych mieszkańców z terenu województwa dolnośląskiego”.
Program finansowany ze środków Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego przeznaczony jest dla dorosłych chorych niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia, mogących odżywiać się droga doustną z naszego województwa.
Obecnie to jedyna w Polsce możliwość bezpłatnego wsparcia dla ambulatoryjnych chorych z niedożywieniem lub ryzykiem jego rozwoju, którzy wymagają indywidualnego wsparcia żywieniowego, bez względu na przyczynę niedożywienia.
Program realizujemy w Poradni Żywienia Klinicznego na parterze budynku A1 Szpitala.
Do poradni może zgłosić się bez skierowania każdy dorosły pacjent z niezamierzoną redukcją masy ciała (co najmniej 10% wyjściowej masy ciała), niezależnie od przyczyny, który może jeść drogą naturalną i nie przebywa w stacjonarnej jednostce służby zdrowia.
Wcześniej jednak należy się zarejestrować telefonicznie, gdzie zostanie pacjentowi udzielona lekarska porada żywieniowa. Wymagane są również podstawowe badania laboratoryjne, analiza żywieniowa i analiza składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku porad żywieniowym będą mieli wyznaczone terminy wizyt kontrolnych.
Rejestracja telefoniczna, codziennie od 8:00 do 10:00, pod nr 71 395-76-20.
Będę wdzięczna, jeśli przekażecie Państwo tą informację wszystkim potrzebującym.
Z poważeniem.
Dr n. med. Anna Zmarzły
Kierownik Poradni Żywienia Klinicznego WSS im. J. Gromkowskiego