Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

A- A A+

Izba przyjęć

Poszczególne Izby Przyjęć są odpowiedzialne za udzielanie pomocy medycznej, przeprowadzenie wstępnej diagnostyki, konsultacje lekarskie oraz wszelkie formalności związane z przyjęciem pacjentów. Izby są oznakowane i usytuowane (z wyjątkiem Izby Przyjęć Psychiatrycznej Dla Dzieci i Młodzieży) na parterze poszczególnych budynków szpitala.

Izby Przyjęć (oddziały dla dorosłych):

  • Izba Przyjęć - Internistyczna, tel : (71) 39 57 453, (71) 39 57 576, Budynek A1 parter
  • Izba Przyjęć – Chirurgiczna, tel: (71) 39 57 559, Budynek A parter
  • Izba Przyjęć – Neurologiczna, tel: (71) 39 57 651, (71) 39 57 652, Budynek A1 parter
  • Izba Przyjęć – Zakaźna, tel: (71) 39 57 520, Budynek A2, parter

Izby Przyjęć (oddziały pediatryczne):

  • Izba Przyjęć dla Dzieci, tel: (71) 39 25 338, Budynek A3 parter
  • Izba Przyjęć Psychiatryczna dla Dzieci i Młodzieży, tel: (71) 39 25 356, Budynek A3 I p.

Aktualności i informacje dla pacjentów

Bezpłatne konsultacje dla niedożywionych pacjentów

Uprzejmie informujemy, że z konsultacji dla niedożywionych osób może skorzystać każdy pacjent z Dolnego Śląska z niezamierzoną redukcją masy ciała (co najmniej 10% wyjściowej masy ciała), który może jeść drogą naturalną.

Konsultacje są dedykowane również niedożywionym dzieciom, które mogą się odżywiać doustnie niezależnie od przyczyn niedożywienia. Chory: dorosły czy dziecko może się zgłosić do Poradni Żywienia Klinicznego naszego Szpitala - nieodpłatnie, bez skierowania, po zarejestrowaniu się telefonicznie.

W Poradni Żywienia Klinicznego odbędzie się lekarska konsultacja żywieniowa z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, analizą żywieniową i analizą składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku konsultacji, porad żywieniowych będą mieli wyznaczone kolejne terminy wizyt kontrolnych.

Rejestracja telefoniczna odbywa się codziennie, pod numerem telefonicznym (71) 395-76-20, od 8:00 do 10:00. Pielęgniarka poinformuje chorego lub opiekuna o dacie wizyty oraz jak się do niej przygotować.

Zespół pracujący z pacjentami to : lekarze, pielęgniarki, dietetycy, psycholog.

Serdecznie zapraszamy.

Program finansowany jest ze środków budżetu naszego województwa. ula/

Z nami jesteście Państwo bezpieczni - tak wynika z rankingu

Wojewódzki Szpital Spercjalistyczny im. J. Groimkowskiego we Wrocławiu zajął 2. miejsce w woj dolnośląskim w rankingu "Rzeczpospolitej" na "Bezpieczny Szpital 2015". My jesteśmy dumni z miejsca, a Państwo - mamy nadzieję - czujecie się z nami bezpieczenie.

Więcej…

Futboliści amerykańscy Panthers Wrocław odwiedzili pacjentów

Wrocławska drużyna futbolistów amerykańskich "Panthers Wrocław" tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili małych pacjentów Pawilonu Pediatrycznego. Sportowcy obdarowali dzieci paczkami. Jednak największe wrażenie zrobiły na pacjentach stroje sportowców, kaski z ochraniaczami no i mięśnie ;-) W imieniu małych pacjentów dziękuję ula/

Więcej…