Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

A- A A+

Ośrodek Żywienia Klinicznego zaprasza

Pragnę poinformować Państwa o kontynuacji przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej 5 we Wrocławiu programu: ”Działania edukacyjne, profilaktyka, diagnostyka i leczenie niedożywienia u dorosłych mieszkańców z terenu województwa dolnośląskiego”.


Program finansowany ze środków Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego przeznaczony jest dla dorosłych chorych niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia, mogących odżywiać się droga doustną z naszego województwa.
Obecnie to jedyna w Polsce możliwość bezpłatnego wsparcia dla ambulatoryjnych chorych z niedożywieniem lub ryzykiem jego rozwoju, którzy wymagają indywidualnego wsparcia żywieniowego, bez względu na przyczynę niedożywienia.
Program realizujemy w Ośrodku Żywienia Klinicznego na parterze budynku A1 Szpitala.
Do poradni może zgłosić się bez skierowania każdy dorosły pacjent z niezamierzoną redukcją masy ciała (co najmniej 10% wyjściowej masy ciała), niezależnie od przyczyny, który może jeść drogą naturalną i nie przebywa w stacjonarnej jednostce służby zdrowia.
Wcześniej jednak należy się zarejestrować telefonicznie, gdzie zostanie pacjentowi udzielona lekarska porada żywieniowa. Wymagane są również podstawowe badania laboratoryjne, analiza żywieniowa i analiza składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku porad żywieniowym będą mieli wyznaczone terminy wizyt kontrolnych.
Rejestracja telefoniczna, codziennie od 8:00 do 10:00, pod nr 71 395-76-20.
Będę wdzięczna, jeśli przekażecie Państwo tą informację wszystkim potrzebującym.
Z poważeniem.
Dr n. med. Anna Zmarzły
Kierownik Poradni Żywienia Klinicznego WSS im. J. Gromkowskiego