Nowy program edukacyjno-profilaktyczny

Pragniemy poinformować Państwa o rozpoczęciu przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Gromkowskiego we Wrocławiu programu pt.:

”Działania edukacyjne, profilaktyka, diagnostyka i leczenie niedożywienia u dorosłych mieszkańców z terenu województwa dolnośląskiego 2012-2014”

Program finansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego przeznaczony jest dla dorosłych chorych niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia, mogących odżywiać się droga doustną z naszego województwa.

Program realizowany jest od 5 listopada 2012 r w Poradni Żywienia Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego we Wrocławiu przy ul. Koszarowej 5, w części dotyczącej opieki zdrowotnej przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych z Dolnego Śląska.

Każdy dorosły pacjent z niezamierzoną redukcją masy ciała (co najmniej 10% wyjściowej masy ciała), niezależnie od przyczyny, który może jeść drogą naturalną i nie przebywa w stacjonarnej jednostce służby zdrowia może się nieodpłatnie zgłosić do Poradni Żywienia Klinicznego WSS im J. Gromkowskiego, bez skierowania, PO WCZEŚNIEJSZEJ REJESTRACJI TELEFONICZNEJ, gdzie udzielona mu zostanie lekarska porada żywieniowa z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, analizą żywieniową i analizą składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku porad żywieniowych będą mieli wyznaczone terminy wizyt kontrolnych.

Rejestracja odbywa się drogą telefoniczną - codziennie, od 24 października 2012 pod nr (71) 395-76-20 w godzinach od 8:00 do 10:00. Pod tym numerem pielęgniarka udzieli choremu lub opiekunowi informacji o dacie wizyty oraz jak należy się do niej przygotować.

Będziemy wdzięczni, jeśli przekażecie Państwo tą informację wszystkim potrzebującym chorym.

Obecnie jest to jedyna w Polsce możliwość bezpłatnego wsparcia ambulatoryjnego dla chorych z niedożywieniem lub ryzykiem jego rozwoju, którzy wymagają indywidualnego wsparcia żywieniowego, bez względu na przyczynę niedożywienia.

Na naszej stronie www systematycznie będą się pojawiać informacje dotyczące planowanych w ramach projektu szkoleń, dedykowanych personelowi ambulatoryjnej służby zdrowia.

Do pobrania jest ulotka.