Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

A- A A+

UWAGA! Rusza Program Niedożywienie 2019

Głodzenie, czyli stan niedoboru pokarmu jest sytuacją, w której organizm zmuszony jest do zużywania własnych tkanek jako zapasów energetycznych, oraz źródła niezbędnych białek. Z powodu postępującego chudnięcia W różnym czasie, w zależności od stopnia niedoboru pożywienia organizm niedożywionego chorego „zjada” tkankę tłuszczową, mięśnie i pozostałe tkanki. Upośledza to wydolność fizyczną, odporność, zdolność do gojenia i walki z chorobą. Niedożywienie jest chorobą ogólnoustrojową, a jego skutki, ze względu na niedobór szeregu ważnych dla organizmu substancji chemicznych dotyczą wszystkich układów i narządów.


Jeżeli zaobserwował Pan/Pani niezamierzoną redukcją masy ciała, chudnięcie z powodu choroby (nawet jeśli masa ciała jest prawidłowa lub podwyższona), jeśli ma Pan/Pani niedowagę lub niedożywienie, proszę zgłosić się do Ośrodka Żywienia Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, przy ul. Koszarowej 5, budynek A-1, parter gabinet 1 i umówić na wizytę z lekarzem, dietetykiem, psychologiem lub neurologopedą.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna (71) 395-76-20, codziennie w godzinach 8:00-10:00.
Informacja mailowa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Postaramy się pomóc we wsparciu żywieniowym stosownym do Państwa problemu.
Na wizytę należy zabrać ze sobą:
- dowód osobisty,
- dostępne wyniki badan lekarskich, (dokumentację medyczną),
- spisany dzienniczek diety z 3-7 dni (należy spisać wszystko co się jadło i piło).
Z poważeniem.
dr n. med. Anna Zmarzły,
Kierownik Ośrodka Żywienia Klinicznego